مقالات مرتبط   
 
     
 
 
دانستنیها درباره روغن ها و گریس
گریس ماده ایست ژلاتینی به صورت نیمه جامد که از یک ماده روانساز و یک پر کننده (thickener) ، معدنی یا سنتیک تشکیل یافته است. این ماده درجایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نتوان از روانکاران دیگر با غلظت کم (روغنها) استفاده نمود. گریس از پیدایش الیاف صابونی (fibers) بصورت تشکیل کریستال در روغن بدست می آید. بافت آنها به دسته های کره ای و الیافی (کوتاه، بلند و ریش ریش) تقسیم بندی شده اند. گریس را با پایه صابونی آن معرفی می‌نمایند. این پایه می‌تواند به صورت مواد آلی و یا غیر آلی و روغن ساخت آن نیز معدنی و یا سنتتیک باشد. گریس یا روغن (grease) ، برشی از نفت خام با نقطه جوش بالاتر از ۴۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

طول الیاف گریس از ۰/۰۱ تا ۱۰۰ و قطر آن تا ۱۲ هزارم میکرون متفاوت است. هر چه نسبت طول الیاف به قطر آن بیشتر باشد، گریس دارای قوام بهتری است. پایه پرکننده‌های عمده گریس‌ها شامل صابون، کلسیم، سدیم، لیتیوم، آلومینیوم و مواد غیر آلی است.

روغن :
واژه روغن برای آن دسته از مایعات به کار می‌رود که با آب مخلوط نمی‌شوند و به دلیل آن که چگالی آنها کمتر از آب است، روی آب شناور می‌مانند. اصولاً روغن به چربی اطلاق می‌شود که در دمای اتاق معمولاً به حالت مایع باشد. روغن‌ها هم همچون چربی‌ها متشکل از تری گلیسرید، مونوگلیسرید و مقداری هم دی گلیسرید می‌باشند. از آنجا که روغن حاوی مقدار زیادی چربی اشباع نشده است، در دمای اتاق مایع می‌باشد. روغن‌ها انواع مختلف دارند. می‌توانند صنعتی بوده یا تنها برای مصارف خوراکی و پخت و پز مورد استفاده قرار گیرند. در این بخش به توضیح در مورد روغن‌های خوراکی که معمولاً برای پختن غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌پردازیم.

 
 
 
     
  contact us  
 
نمایش محل بازگانی البرز روی نقشه گوگل + تهران، خیابان امیر کبیر، نبش خیابان سعدی، شماره 162
+ تلفن : 33911029 - 33998362 - 33998361
+ فکس : 33935231
+ ایمیل : info{a}alborzoil.ir , alborzoil-ef@hotmail.com
 
تلگرام  اینستاگرام  فیس بوک
ساخت سایت طراحی فروشگاه اینترنتی سئو وب سایت ، طراحی سی دی مالتی مدیا، طراحی سایت طراحی وب سایت طراحی سایت حرفه ای